آرشیو اخبار

هفته جوان

جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان

کریمیان به برنامه های هفته منابع طبیعی اشاره کرد و گفت: انتظار هست در این هفته در راستای ترویج مهربانی با طبیعت همه دست به دست هم دهند. وی به اجرای برنامه های این هفته از جمله نهال کاری توسط دانش آموزان و کاشت نهال به یاد شهدا در شهرستان تأکید داشت. فرماندار چرداول در ادامه اظهار داشت: دستگاههای عضو ستاد و دانشگاهها بررسی وضعیت جوانان در حوزه های مختلف را در دستور کار خود قرار دهند. وی در ادامه از ایجاد مرکز تخصصی مشاوره و ازدواج خانواده در شهرستان چرداول سخن گفت.

آب مایه حیات است

جلسه شورای آب شهرستان چرداول

فرماندار چرداول اظهار داشت : کاهش سطح زیرکشت محصولات پرآب بر و توسعه کشت محصولات با نیاز آبی کم در کنار سایر روش ها مانند توسعه آبیاری نوین و هوشمند سازی و کنترل مصرف آب چاه‌ها از راهکارهای مهم صرفه جویی آب در بخش کشاورزی و زنده و پویا نگه داشتن بسیاری از مزارع کشور و همچنین شهرستان چرداول به شمار می رود. کریمیان در ادامه عنوان کرد : یکی از اولویت های کشور در بخش کشاورزی باید اصلاح الگوی مصرف آب در این بخش باشد که در کنار فاکتورهایی نظیر  توسعه آبیاری های نوین و حذف آبیاری های سنتی و عدم اجازه برداشت آب توسط پمپاژداران در خارج از چارچوب و زمان مشخص شده ، اصلاح الگوی کشت و کاهش کشت محصولات پرآب بر و توسعه کشت محصولات کم آبر از الزامات آن است، موضوعی که مسئولان جهاد کشاورزی و کشاورزان شهرستان باید به سمت آن پیشروی کنند.

من-ماسک-میزنم

جلسه تنظیم بازار و شورای آرد و نان

مهندس کریمیان در ابتدا ضمن تشکر از اعضای کارگروه در جهت نظارت مستمر و بازدید از نانوایی ها و اصناف بصورت روزانه و هفتگی ، گفت : نیاز است در بحث بررسی کیفیت نان، جلوگیری از کم فروشی، رعایت بهداشت نانوایی ها و نحوه برخورد با مشتری و همچنین رعایت قیمت مصوب فروش کالا، تاریخ کالاهای موجود در فروشگاهها و کلیه مراکز خرید و توزیع کالا در این ایام نظارت بیشتری توسط اعضا کارگروه صورت گیرد. فرماندار چرداول به تقسیم عادلانه سهمیه آرد در شهرستان تأکید داشت و در این خصوص عنوان کرد: سرانه آرد در شهرستان باید بر مبنای جمعیت رعایت شود و سرانه آرد افراد مشخص و دقیق توزیع گردد.

من-ماسک-میزنم

بازدید معاون برنامه ریزی و عمرانی فرمانداری از اصناف و بازار شهر سرابله

رحیمی عنوان کرد ؛ با توجه به ضرورت اجرای سیاست های نظارتی رصد ، پایش و تنظیم بازار، همچنین بررسی چگونگی رعایت دستورالعملها و پروتکل بهداشتی در سطح شهر این بازدیدها بصورت مستمر حتی در ایام تعطیل، توسط نهادهای مرتبط انجام خواهد شد. وی در ادامه اظهار داشت؛ در این بازدید ضمن بررسی قیمت و کیفیت اجناس؛ سلامت و نحوه توزیع کالا و همچنین برخورد با گرانفروشی صورت گرفت.

من-ماسک-میزنم

بازدید بخشدار مرکزی از نانوایی های آسمان آباد و زیرساخت روستای فاطمیه

صبح امروز بخشدار مرکزی بصورت سر زده از تعدادی از واحدهای خبازی آسمان آباد بازدید به عمل آورد.  در جریان این بازدید بر مواردی همچون رعایت پروتکل های بهداشتی، رعایت وزن چانه و همچنین ساعت پخت تاکید گردید. رستم نیا در ادامه ضمن بازدید از اجرای سنگ فرش معابر روستای فاطمیه این بخش، با اهالی این روستا دیدار و در جریان مشکلات آنان قرار گرفت.

من-ماسک-میزنم

نشست معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان چرداول با دهیاران سطح شهرستان

نارنجی معاون سیاسی فرمانداری چرداول ضمن تشریح آسیب ها و کاستی های پیش رو در امور دهیاریها و همچنین قدردانی از زحمات و تلاشهای شبانه روزی دهیاران و شوراهای اسلامی  روستا ها اظهار کردند : دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها با همکاری و هماهنگی با بخشداری و نیز ارتباط و همراهی با ادارات و مشارکتهای مردمی جهت پیشبرد اهداف و طرح ها  می توانند نسبت به  توسعه روستا ها و اصلاح معابر همدیگر را یاری کنند.  وی تلاش دهیاران برای حفظ محیط زیست را بسیار مهم دانسته و عنوان کرد: دهیاران ضمن جلوگیری از تخریب منابع طبیعی ، نهایت تلاش خود را برای حفاظت از محیط زیست و جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز در حریم  رودخانه ها همچنین سودجویان در صادرات غیره مجاز دام ها از مسیر روستاها و مراتع آنها را در اولیت کاری قرار دهید.

من-ماسک-میزنم

جلسه آسیب های اجتماعی شهرستان به ریاست فرماندار چرداول

کریمیان با بیان اینکه موضوع طلاق و اعتیاد مهم ترین آسیب های فردی و اجتماعی در شهرستان بشمار می آید گفت ؛ برای کاهش این آسیب های اجتماعی در شهرستان نیاز به برنامه ریزی منسجم و هماهنگ شده بین دستگاه های اجرایی و نهادهای مرتبط فرهنگی و اجتماعی از جمله ادارات عضو کارگروه و تشکل های مردم نهاد است تا با شناسایی هرچه بیشتر عوامل موثر در این پدیده، با آموزش و اطلاع رسانی از بروز آن جلوگیری کنند.  فرماندار چرداول در ادامه به آسیب های فضای مجازی اشاره داشت و عنوان کرد این آسیب یک پدیده نوین اجتماعی است که با توجه به تفاوت و اختلاف دیدگاه نسل ها ، برای مواجه با آن نیازمند فرهنگ سازی و الگوسازی مناسب نسل جدید می باشد و باید با نگرشی نزدیک به این نسل به موضوع نگاه کرد.

من-ماسک-میزنم

بازدید کریمیان فرماندار شهرستان چرداول از معابر و زیرساخت های روستای طاق گاورین و محل حفر چاه آب در این روستا

صبح امروز مهندس کریمیان فرماندار شهرستان چرداول از معابر و زیرساخت های روستای طاق گاورین و محل حفر چاه آب در این روستا بازدید به عمل آورد.

من-ماسک-میزنم

تقدیر فرماندار از اداره ورزش و جوانان شهرستان چرداول بعنوان کمیته برتر فرهنگی ورزشی ستاد دهه مبارک فجر

طی مراسمی توسط مهندس کریمیان فرماندارشهرستان چرداول، از تلاش های صادقانه و ارزشمند نیروی جوان انقلابی و جهادی آقای علی نجات ترحمی رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان که در برنامه ریزی فعالیت های فرهنگی ورزشی  و اجتماعی ، خصوصا برنامه های ستاد دهه مبارک فجر ۱۴۰۰ مشارکت داشتند تجلیل به عمل آمد.

دهه فجر مبارک باد

فرماندار چرداول در جشن بزرگ چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی : عمل به شعارهای انقلاب منشور حرکت دولت سیزدهم است

فرماندار چرداول گفت: صیانت و پاسداری از ارزش های انقلاب بعنوان میراث حضرت امام (ره) و رهبری منشوری حرکت دولت سیزدهم است. به گزارش خبرگزاری ایرنا، به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان چرداول ؛ سعیدرضا کریمیان عصر یکشنبه در پنجمین روز از دهه فجر در جشن انقلاب مردم بخش زاگرس اظهار داشت: دولت انقلابی و مردمی سیزدهم پای کار آمده و مسیر و هدف این دولت این است تا با همت و تلاش جهادی مشکلات مردم بویژه نارسایی های اقتصادی را حل کند. وی ادامه داد: برای خدمت رسانی به مردم کار جهادی و انقلابی نیاز است و همه مدیران در مسیر خدمت به مردم باید در میدان عمل باشند و زمینه را برای رشد و شکوفایی اقتصادی و اعتلای تولید در همه ابعاد که منتج به اشتغال و کارآفرینی شود، فراهم کنند. کریمیان یادآور شد: نگاه دولت سیزدهم عمل به شعارهای انقلاب بوده و لازم است برای تحقق این شعار که مورد اقبال و پسند مردم است، مدیران دولتی جهادی و انقلابی عمل کنند و دستگاه های اجرایی و دولتی نیز همراه و کنار مردم باشند و برای تحقق نیازها و خواسته های آنها شبانه روز کار و تلاش کنند.