جلسه

جلسه هماهنگی مدیریت بحران

جلسه هماهنگی مدیریت بحران

پیش بینی به موقع، برنامه‌ریزی درست و پیشگیری از حوادث سه رکن اصلی و حیاتی در امر مدیریت بحران است

 

فرماندار چرداول در نشست ستاد مدیریت بحران شهرستان: 

دستورات در امر مدیریت بحران لازم الاجرا هستند/همه دستگاه‌های عضو ستاد  مدیریت بحران شهرستان در امر پیشگیری و مقابله با مخاطرات فصل گرما مسئولیت دارند

 

گزارش روابط عمومی فرمانداری چرداول مهندس علی محمدی روز یکشنبه ۲۳ اردیبهشت در نشست ستاد مدیریت بحران شهرستان با حیاتی خواندن وظایف و ماموریت‌ها در مدیریت بحران عنوان کرد: دستورات در امر مدیریت بحران لازم الاجرا هستند و قصور در انجام آنها قابل گذشت نیست.

 

وی ضمن تاکید بر اتخاذ تمهیدات پیشگیرانه برای مقابله بر رویارویی با خاطرات فصل گرما گفت: همه دستگاه‌های عضو ستاد مدیریت بحران شهرستان در امر پیشگیری و مقابله با مخاطرات فصل گرما مسئولیت دارند.

 

محمدی در ادامه خواستار تشکیل تیم واکنش سریع در قالب کمیته اطفای حریق مزارع، مراتع و جنگل ها با محوریت جهادکشاورزی و منابع طبیعی شد و گفت: در جهت برنامه ریزی و اتخاذ تمهیدات پیشگیرانه از آتش سوزی در شهرستان ادارات جهاد کشاورزی و منابع طبیعی موظف به تشکیل کمیته اطفای حریق با عضویت اعضای مرتبط ستاد هستند.

 

وی در ادامه ضمن اینکه از جهاد کشاورزی خواست نسبت به آگاه سازی کشاورزان برای جلوگیری از آتش زدن پسماند مزارع برنامه ریزی و اقدام نماید، اضافه کرد: همچنین لازم است امور عشایری نسبت به آگاه سازی و مشارکت دامداران در حفاظت از منابع طبیعی و چراگاه ها تمهیدات لازم اتخاذ نماید.

 

وی افزود: منابع طبیعی نیز نسبت به فراهم کردن مشارکت مردم در حفاظت از منابع طبیعی با تشکیل گروه های مردم نهاد اقدام نماید. 

 

نماینده عالی دولت در شهرستان با اشاره به اینکه بخشداران بعنوان رئیس ستاد مدیریت بحران بخش وظیفه دارند در جهت مدیریت اوضاع نسبت به تشکیل ستاد بحران بخش، برگزاری جلسات و اتخاذ تمهیدات پیشگیرانه برنامه ریزی کنند اظهار داشت: بخشداران همچنین با کمک دهیاران و شهرداران و اعضای شورا، پایگاه های مقاومت بسیج و با همکاری منابع طبیعی نسبت به فعالسازی کمیته بحران در روستاهای صاحب دهیاری، تهیه امکانات اطفای حریق و همچنین تشکیل گروه های مردم نهاد با عنوان همیاران طبیعت اقدام نمایند.

 

محمدی در پایان پیش بینی به موقع، برنامه‌ریزی درست و پیشگیری از حوادث را سه رکن اصلی و حیاتی در امر مدیریت بحران عنوان کرد و گفت: در حوزه مدیریت بحران اگر از سه فاکتور مذکور غفلت کنیم قطعا از بحران عقب خواهیم افتاد و این جاست که بایست شاهد شکل گیری حوادث و خسارات جبران‌ناپذیر آن باشیم. 

 

روابط عمومی فرمانداری چرداول

تگ های مهم
تصاویر پیوستی
ثبت نظرات

آخرین نظرات نمایش تمامی نظرات


تاکنون نظری ثبت نشده است